AROmeriada to cykl zawodów w trzech olimpijskich dyscyplinach jeździeckich (ujeżdżenie, skoki i wkkw) rozgrywanych w formule towarzyskiej i regionalnej w podwarszawskim Ośrodku Jeździeckim Aromer. Nazwa nawiązuje do Igrzysk Olimijskich.

KJ Aromer przez wiele lat byl Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich. Do dziś służy wielu zawodnikom, w tym reprezentantom Polski, jako zaplecze treningowe.

Celem cyklu jest urozmaicenie rywalizacji sportowej na Mazowszu, szczególnie w części wschodniej regionu. Regulamin cyklu nie ogranicza jednak możliwości startu zawodnikom spoza województwa mazowieckiego.

AROmeriada rozgrywana będzie w formule zawodów regionalnych i towarzyskich (amatorskich), co daje możliwość udziału także jeźdźcom nie posiadającym licenciji zawodnika. Chcemy w ten sposób promować sporty konne w naszym regionie wśród jeźdźców, którzy dopiero zaczynają, jak również osób uprawiających jeździectwo amatorsko.

Integralnym elementem cyklu będą różnego rodzaju szkolenia i prezentcje Uniwersytetu Jeździeckiego – programu edukacyjnego realizowanego z powodzeniem od wielu lat przez Fundację Horse Sport. Korzystając ze spotkań w ramach AROmeriady chcemy szerzyć I propagować wiedzę z różnych dziedzin jeździeckich.

AROmeriada będzie miała własną stronę internetową: www.aromeriada.pl, na której będą umieszczane bieżące informacje na temat cyklu (propozycje zawodów, listy startowe, wyniki) oraz szkoleń. Służyć bedzie także prezentacji partnerów i sponsorów cyklu.


Kalendarz cyklu

Skoki przez przeszkody

I eliminacja: 7-8 października 2017

II eliminacja: 4-5 listopada 2017

III eliminacja: 2-3 grudnia 2017

IV eliminacja: styczeń 2018

V eliminacja: luty 2018

Finał: marzec 2018

Ujeżdżenie

I eliminacja: 14-15 października 2017

II eliminacja: 9-10 grudnia 2017

III eliminacja: luty 2018

Finał: marzec 2018

WKKW

I eliminacja: styczeń 2017

II eliminacja: luty 2017

Finał: marzec 2017